Tiny Tiny RSS 1.3.3 - en to nb_NO translation catalogue (242 entries)

en: (Un)hide read feeds
nb_NO: Skjul/vis leste nyhetsstrømmer

en: 1 month old
nb_NO: 1 måned gammel

en: 1 week old
nb_NO: 1 uke gammel

en: 2 months old
nb_NO: 2 måneder gammel

en: 2 weeks old
nb_NO: 2 uker gammel

en: 3 months old
nb_NO: 3 måneder gammel

en: Access Level
nb_NO: Tilgangsnivå

en: Access level
nb_NO: Tilgangsnivå

en: Access level:
nb_NO: Tilgangsnivå:

en: Account created successfully.
nb_NO: Kontoen ble opprettet med suksess.

en: Actions...
nb_NO: Handlinger...

en: Adaptive
nb_NO: Tilpasset

en: Add
nb_NO: Legg til

en: Adding user...
nb_NO: Legger til bruker..

en: Advanced
nb_NO: Avansert

en: All
nb_NO: Alle

en: All Articles
nb_NO: Alle artikler

en: All articles
nb_NO: Alle artikler

en: All feeds
nb_NO: Alle Nyhetsstrømmer

en: All feeds:
nb_NO: Alle nyhetsstrømmer:

en: Already subscribed to <b>%s</b>.
nb_NO: Abonnerer allerede på <b>%s</b>

en: Article purging:
nb_NO: Slett artikler:

en: Assign label
nb_NO: Tildel stikkord

en: Authentication
nb_NO: Autentifisering

en: Automatically expand articles in combined mode
nb_NO: Utvid artikler automatisk i kombinert modus

en: Blacklisted tags
nb_NO: Svartelistede stikkord

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Caption
nb_NO: Overskrift

en: Change password
nb_NO: Endre passord

en: Check availability
nb_NO: Sjekk tilgjengeligheten

en: Check to enable field
nb_NO: Marker for å tillate felt

en: Clear colors
nb_NO: Fjern farger

en: Click to edit
nb_NO: Trykk for å endre

en: Click to expand article
nb_NO: Trykk for å utvide artikkel

en: Close this window
nb_NO: Lukk dette vinduet

en: Collapse feedlist
nb_NO: Skjul nyhetskanalsslisten

en: Combined feed display
nb_NO: Kombinert nyhetsstrømsvisning

en: Configuration check failed
nb_NO: Konfigurasjonssjekken feilet

en: Confirm marking feed as read
nb_NO: Bekreft markeringen av nyhetsstrøm som lest

en: Confirm password
nb_NO: Bekreft passord

en: Could not change feed URL.
nb_NO: Adressen for nyhetsstrømmen kunne ikke endres

en: Could not display feed: query failed. Please check label match syntax or local configuration.
nb_NO: Kunne ikke vise nyhetsstrøm: spørring feilet. Vennligst sjekk merkelappsyntaks eller den lokale konfigurasjonen

en: Create
nb_NO: Lag

en: Create Filter
nb_NO: Lag filter

en: Create filter
nb_NO: Lag filter

en: Create label
nb_NO: Lag merkelapp

en: Create new account
nb_NO: Lag ny konto

en: Create user
nb_NO: Lag bruker

en: Created label <b>%s</b>
nb_NO: Laget merkelappen <b>%s</b>

en: Daily
nb_NO: Daglig

en: Database Updater
nb_NO: Databaseoppdaterer

en: Date
nb_NO: Dato

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default interval
nb_NO: Standard intervall:

en: Denied. Your access level is insufficient to access this page.
nb_NO: Adgang nektet. Ditt adgangsnivå er ikke høyt nok for å besøke denne siden.

en: Desired login:
nb_NO: Ønsket brukernavn:

en: Disable updates
nb_NO: Slå av oppdateringer

en: Display expanded list of feed articles, instead of separate displays for headlines and article content
nb_NO: Viser en utvidet liste over nyhetsstrømsartikler isteden for en separat visning av titler og artikler.

en: E-mail
nb_NO: E-post

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit feed
nb_NO: Rediger nyhetsstrømmen

en: Edit subscription options
nb_NO: Rediger abonnementsalternativer

en: Edit tags
nb_NO: Endre stikkord

en: Edit tags for this article
nb_NO: Rediger stikkordene for denne artikkelen

en: Edit this feed...
nb_NO: Rediger nyhetsstrømmen...

en: Email:
nb_NO: E-post:

en: Enable feed categories
nb_NO: Tillatt kategorisering av nyhetsstrømmer

en: Enabled
nb_NO: Tillatt

en: Error while parsing document.
nb_NO: Feil under behandling av dokumentet

en: Error: please upload OPML file.
nb_NO: Feil: Kan ikke laste opp OPMLfil

en: Exit preferences
nb_NO: Forlat innstillinger

en: Feed
nb_NO: Nyhetsstrøm

en: Feed actions:
nb_NO: Nyhetsstrømshandlinger:

en: Feed not found.
nb_NO: Nyhetsstrømmen ble ikke funnet

en: Feed:
nb_NO: Nyhetsstrøm:

en: Feeds
nb_NO: Nyhetsstrømmer

en: Filters
nb_NO: Filtre

en: Fresh articles
nb_NO: Ferske artikler

en: Frontend sanity check failed.
nb_NO: Frontprogramsjekk feilet

en: General
nb_NO: Generelt

en: Group headlines in virtual feeds
nb_NO: Grupper overskriftene i virtuelle nyhetskanaler

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Help topic not found.
nb_NO: Hjelp-emne kunne ikke bli funnet

en: Hourly
nb_NO: På timen

en: How much is two plus two:
nb_NO: Hvor mye er to pluss to:

en: Ignore Scoring
nb_NO: Ignorer poenggivning

en: Import
nb_NO: Importer

en: Include in e-mail digest
nb_NO: Inkluder i e-postsammendraget

en: Incorrect username or password
nb_NO: Feil brukernavn og/eller passord

en: Interface
nb_NO: Grensesnitt

en: Invert
nb_NO: Motsatt

en: Keyboard Shortcuts
nb_NO: Tastatursnarveier

en: Keyboard shortcuts
nb_NO: Tastatursnarveier

en: Label Editor
nb_NO: Merkelappredigerer

en: Labels
nb_NO: Merkelapper

en: Last logged in
nb_NO: Sist innlogget

en: Last login
nb_NO: Siste innlogging

en: Last update:
nb_NO: Siste oppdatering:

en: Loading, please wait...
nb_NO: laster, vennligst vent

en: Log in
nb_NO: Logg inn

en: Login
nb_NO: Logg inn

en: Login:
nb_NO: Brukernavn:

en: Logout
nb_NO: Logg ut

en: Long date format
nb_NO: Langt datoformat

en: Mark all articles as read?
nb_NO: Marker alle artikler som leste?

en: Mark all articles in %s as read?
nb_NO: Marker alle artikler i %s som leste?

en: Mark all feeds as read
nb_NO: Marker alle nyhetsstrømmer som lest

en: Mark articles in e-mail digest as read
nb_NO: Marker artikler i e--postsammendrag som leste

en: Mark as read
nb_NO: Marker som lest

en: Mark feed as read
nb_NO: Marker nyhetsstrøm som lest

en: Marking all feeds as read...
nb_NO: Marker alle nyhetsstrømmer som lest

en: Maximum age of fresh articles (in hours)
nb_NO: Maksimal alder på ferske artikler (i timer)

en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

en: Never purge
nb_NO: Slett aldri

en: New password
nb_NO: Nytt passord

en: New user registrations are administratively disabled.
nb_NO: Registrering av nye brukere er administrativt avskrudd

en: New user registrations are currently closed.
nb_NO: Registrering av nye brukere er stengt.

en: No article is selected.
nb_NO: Ingen artikkel er valgt.

en: No articles found to display.
nb_NO: Ingen artikler funnet som kan vises

en: No articles found to mark
nb_NO: Ingen artikler funnet som kan markeres

en: No feed selected.
nb_NO: Ingen valgt nyhetsstrøm

en: No feeds found.
nb_NO: Ingen nyhetsstrømmer ble funnet.

en: No matching users found.
nb_NO: Ingen matchende brukere ble funnet

en: No operation to perform.
nb_NO: Ingen handling å utføre

en: No starred articles found to display.
nb_NO: Ingen markerte artikler som kan vises

en: No unread articles found to display.
nb_NO: Ingen uleste artikler funnet som kunne vises

en: No updated articles found to display.
nb_NO: Ingen oppdaterte artikler funnet som kunne vises

en: No users defined.
nb_NO: Ingen brukere er valgt

en: None
nb_NO: Ingen

en: OPML Utility
nb_NO: OPML-verktøy

en: Old password
nb_NO: Gammelt passord

en: Old password is incorrect.
nb_NO: Gammelt passord er feil

en: On catchup show next feed
nb_NO: Ved oppdatering vis neste nyhetsstrøm

en: Options
nb_NO: Alternativer:

en: Other actions:
nb_NO: Andre handlinger:

en: Password has been changed.
nb_NO: Passord har blitt endret.

en: Password:
nb_NO: Passord:

en: Perform Action
nb_NO: Utfør handlingen

en: Perform updates
nb_NO: Utfør oppdateringene

en: Personal data
nb_NO: Personlig informasjon

en: Place in category:
nb_NO: Plasser i kategori...

en: Please enter label caption:
nb_NO: Vennligst skriv inn merkelappstekst:

en: Please select only one filter.
nb_NO: Vennligst velg kun et filter

en: Please select some feed first.
nb_NO: Vennligst velg en eller flere nyhetsstrømmer først

en: Power User
nb_NO: Superbruker

en: Preferences
nb_NO: Innstillinger

en: Published
nb_NO: Publisert

en: Published articles
nb_NO: Publiserte artikler

en: Published articles are exported as a public RSS feed and can be subscribed by anyone who knows the URL specified below.
nb_NO: Publiserte artikler kan bli eksportert som en offentlig RSS-nyhetskanal og kan bli abonnert på av alle som vet adressen som blir spesifisert nedenfor.

en: Purge unread articles
nb_NO: Slett uleste artikler

en: Registered
nb_NO: Registrert

en: Registration failed.
nb_NO: Registrering feilet

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove selected categories?
nb_NO: Fjerne valgte kategorier?

en: Remove selected filters?
nb_NO: Fjerne valgte filtre?

en: Remove selected labels?
nb_NO: Fjerne merkede merkelapper?

en: Removing feed...
nb_NO: Fjerner nyhetsstrøm...

en: Removing filter...
nb_NO: Fjerner filter...

en: Removing selected categories...
nb_NO: Fjerner valgte kategorier...

en: Removing selected filters...
nb_NO: Fjerner valgte filtre...

en: Removing selected labels...
nb_NO: Fjerner merkede merkelapper...

en: Removing selected users...
nb_NO: Fjerner markerte brukere...

en: Request not authorized.
nb_NO: Forespørsel ikke autorisert

en: Reset password
nb_NO: Nullstill passordet

en: Reset password of selected user?
nb_NO: Nullstill passordet til utvalgte bruker?

en: Reset to defaults
nb_NO: Tilbake til standard

en: Reset to defaults?
nb_NO: Tilbakefør til standardinnstillingene

en: Resetting password for selected user...
nb_NO: Nullstiller passordet for utvalgte bruker...

en: Return to Tiny Tiny RSS
nb_NO: Returner til Tiny Tiny RSS

en: Return to preferences
nb_NO: Returner til innstillinger

en: Reverse headline order (oldest first)
nb_NO: Motsatt titteloversikt (eldste først)

en: SQL escaping test failed, check your database and PHP configuration
nb_NO: SQL escaping testen feilen, sjekk database og PHP konfigurasjonene dine.

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save changes to selected feeds?
nb_NO: Lagre endringer til de valgte nyhetsstrømmene?

en: Save configuration
nb_NO: Lagre konfigurasjonen

en: Saving article tags...
nb_NO: Lagrer artikkelens kategorier...

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search...
nb_NO: Søk...

en: Selection toggle:
nb_NO: Marker utvalg:

en: Selection:
nb_NO: Utvalg:

en: Short date format
nb_NO: Kort datoformat

en: Show content preview in headlines list
nb_NO: Vis innholdsforhåndsvisning i titteloversikten

en: Show search dialog
nb_NO: Vis søkevinduet

en: Some feeds have update errors (click for details)
nb_NO: Noen nyhetsstrømmer har oppdateringsfeil (trykk for detaljer)

en: Sorry, this username is already taken.
nb_NO: Beklager, brukernavn er allerede tatt.

en: Sort feeds by unread articles count
nb_NO: Sorter nyhetsstrømer ut i fra antall uleste artikler

en: Special
nb_NO: Snarveier

en: Starred
nb_NO: Favoritter

en: Starred articles
nb_NO: Favorittartikler

en: Strip all but most common HTML tags when reading articles.
nb_NO: Fjern alle HTML-koder utenom de mest vanlige når artikler leses.

en: Strip unsafe tags from articles
nb_NO: Fjern utrygge html-koder fra artiklene

en: Submit registration
nb_NO: Send registreringen

en: Subscribe
nb_NO: Abonner

en: Subscribe to Feed
nb_NO: Abonner på nyhetsstrøm

en: Subscribe to feed
nb_NO: Abonner på nyhetsstrøm

en: Subscribe to feed...
nb_NO: Abonner på nyhetsstrøm...

en: Subscribed feeds
nb_NO: Nyhetsstrømmer som abonneres på

en: Subscribed feeds count
nb_NO: Antall nyhetsstrømmer som abonneres på

en: Subscribed to <b>%s</b>.
nb_NO: Abonnerer på <b>%s</b>

en: Tag cloud
nb_NO: Tag-sky

en: Tags for this article (separated by commas):
nb_NO: Denne artikkelens stikkord (separert med kommaer):

en: The configuration was saved.
nb_NO: Konfigurasjonen er lagret.

en: This feed requires authentication.
nb_NO: Denne nyhetsstrømmen krever autentifisering

en: This option enables sending daily digest of new (and unread) headlines on your configured e-mail address
nb_NO: Dette valget muliggjør utsendingen av daglige sammendrag over nye (og uleste) tittler til din e-postadresse

en: This program requires XmlHttpRequest to function properly. Your browser doesn't seem to support it.
nb_NO: Dette programmet krever XmlHttpRequest for å fungere slik det skal. Din nettleser ser ikke ut til å støtte dette.

en: This program requires cookies to function properly. Your browser doesn't seem to support them.
nb_NO: Dette programmet krever cookies for å fungere ordentlig. Din nettleser ser ikke ut til å støtte dette.

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: Toggle published
nb_NO: Sett som publisert

en: Toggle starred
nb_NO: Sett som favoritt

en: Toggle unread
nb_NO: Sett som ulest

en: Trying to change address...
nb_NO: Prøver å endre adressen...

en: URL:
nb_NO: Nettadresse:

en: Uncategorized
nb_NO: Ukategorisert

en: Unread
nb_NO: Ulest

en: Unsubscribe
nb_NO: Avabonner

en: Unsubscribe from %s?
nb_NO: Fjerne abonnement på %s?

en: Unsubscribe from selected feeds?
nb_NO: Fjern abonnement på valgte nyhetsstrømmer

en: Unsubscribing from selected feeds...
nb_NO: Fjerner abonnementer på valgte nyhetsstrømmer...

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Update daemon is enabled in configuration, but daemon process is not running, which prevents all feeds from updating. Please start the daemon process or contact instance owner.
nb_NO: Oppdateringsprosessen er åpnet for i konfigurasjonsfilen, men prosessen blir ikke kjørt, noe som gjør at ingen nyhetsstrømmer blir oppdatert. Vennligst start prosessen eller konakt administratoren.

en: Update daemon is taking too long to perform a feed update. This could indicate a problem like crash or a hang. Please check the daemon process or contact instance owner.
nb_NO: TT-RSS har oppdaget at oppdateringsmetoden bruker for lang tid å oppdatere nyhetsstrømmene. Dette kan indikere et krasj eller at noe henger. Vennligst sjekk oppdateringsprosessen eller kontakt vedkommende som innehar nyhetsstrømmen.

en: Use default
nb_NO: Bruk standard

en: User
nb_NO: Bruker

en: User Editor
nb_NO: Brukeradministrering

en: User details
nb_NO: Brukerdetaljer

en: User not found
nb_NO: Brukeren ble  ikke funnet

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Weekly
nb_NO: Ukentlig

en: You can't edit this kind of feed.
nb_NO: Du kan ikke endre denne typen nyhetsstrøm

en: You can't unsubscribe from the category.
nb_NO: Du kan ikke fjerne abonnement fra kategorien.

en: Your access level is insufficient to open this tab.
nb_NO: Adgangsnivået ditt er for lavt for å åpne denne siden.

en: Your access level is insufficient to run this script.
nb_NO: Adgangsnivået ditt er for lavt for å kjøre dette scriptet

en: Your registration information is incomplete.
nb_NO: Registreringsinformasjonen din er ufullstendig.

en: Your temporary password will be sent to the specified email. Accounts, which were not logged in once, are erased automatically 24 hours after temporary password is sent.
nb_NO: Ditt midlertidige passord vil bli sendt til den oppgitte e-posten. Kontoer, som ikke blir logget inn på, blir slettet automatisk 24 timer etter at passordet ble sendt.

en: [No caption]
nb_NO: Ingen bildetekst

en: [tt-rss] Password change notification
nb_NO: [tt-rss] Varsel om endring av passord

en: comments
nb_NO: Kommentarer

en: in
nb_NO: i

en: no tags
nb_NO: Ingen stikkord

en: on field
nb_NO: På felt:

en: unknown type
nb_NO: Ukjent type
